Specializujeme se na výběrovou kávu

Tato skutečnost znamená, že vždy víte, že pijete tu nejlepší kávu.  Víte, kde a kým byla vypěstována, kdo a kdy ji sklidil.  Možná se to někomu bude zdát nepodstatné, ale věřte – byli jsme i ve velkých „výrobnách“ kávy – a je to důležité.  Kávové zrna mají definované množství defektů (jinými slovy jedno mý být jako druhé), jsou pražena dle zavedených pravidel a na složitých zařízeních.  Celkový objem výběrové kávy na objemu prodané kávy celkem je cca 4%.  Z takové suroviny připravujeme kávu ve Vašem šálku a jen z takové suroviny se nechá připravit výjimečná káva.

Kávu Vám připravíme dle zavedených postupů.  Kromě klasických káv na bázi espressa Vám můžeme nabídnout moderní metody přípravy jako filtrovanou kávu (její vůně nejlépe vynikne v průběhu chladnutí), french press či aeropress.  Pokud dáváte přednost jedné z mnoha kombinací kávy s mlékem, nabízíme kromě klasického i sojové, mandlové a bez laktózy, a dále dle denní nabídky.   Pohybovali jsme se i v regionu, kde se pije káva z džezvy (od Makedonie po Jemen), můžeme Vám tedy nabídnout i tuto kávovou exotiku (s kardamomem i bez).  S Vaším laskavým dovolením Vám českého „turka“ přefiltrujeme.  Nejen v horkých dnech Vám jistě přijde zajímavá chuť frappé, espresso tonic či cold drip. Cold drip je opravdová specialita, která se připravuje přes noc a jistě stojí za to ochutnat.

Pro juniory máme v nabídce řadu variací babychina.

S kávou se pojí dobroty a dobrůtky.  Naše sladké dobroty jsou sladké jen tak, jak musí být.  Nabízíme raw kvalitu, bezlepek a zákusky – světe div se – úplně bez cukru.  Kromě toho nabízíme vždy i klasické zákusky, třeba cheesecake.

Každý den u nás najdete čerstvé extra máslové croissanty.

Z čajů nabízíme řadu sypaných a sáčkových, servírujeme v nádherných šálcích Hario.

S kávou i čajem si dobře rozumí i čokoláda. Nabízíme jednodruhové francouzské čokolády, belgické lanýže a další.

Máme 100% ní ovocné šťávy z regionu, výběrové tonicy a coly (Imperial Garden a Fewer Tree).  Pepsinu.

Nabízíme exkluzivní prémiové rumy z celého světa.  Ochránci prominou, ale vždy držíme v lednici pár kousků Krkonošského medvěda.

Pokud máte chuť na víno, stačí se podívat do naší vinotéky, kde je cca 20 druhů bílých a červených vín z České republiky a Francie.  Jako zajímavost nabízíme i vína z jiných regionů světa, kde máme kamarády a strávili jsme velkou část života. K vínu nabízíme slané dobroty, jako španělskou šunku jambon / italské prosciutto či výběr oříšků, bílý křupavý chléb a olivový olej.